#zostanwdomu i trenuj na rowerze

Jak sobie radzić z formą i  treningami, gdy wyjścia z domu są ograniczone? Przygotowując się do sezonu warto mieć trenażer i ćwiczyć formę w domu na własnym sprzęcie.

Akcja #zostanwdomu, rozszerzyła się od pierwszego kwietnia o dodatkowe ograniczenia, ma coraz większy wpływ na nasze życie. Oprócz oczekiwanych pozytywnych skutków, związanych ze spowolnieniem zarażeń, ma też sporo skutków ubocznych, a jedną z grup, które odczuwają je dotkliwie, są miłośnicy rowerów. Potrzebują oni regularnego ruchu, trening jest dla nich koniecznością. Obecne zasady utrudniają rekreacyjną jazdę na rowerze, dlatego dobrym rozwiązaniem jest przedłużenie treningu zimowego i rower stacjonarny.

Trenażery umożliwiają trenowanie w domu na własnym rowerze. Możemy ćwiczyć na tym samym sprzęcie, na którym jeździmy zazwyczaj. Można więc trenować w tej samej pozycji co zawsze, na tym samym siodełku
i przy tych samych ustawieniach. Trenażery mogą być bardzo proste i stosunkowo niedrogie, ale można także kupić zaawansowany sprzęt, pozwalający na połączenie z komputerem, zapisywanie wyników, a nawet  łączenie się online z innymi cyklistami i wspólne treningi. Większość modeli można bez trudu kupić w internecie. Warto przy tym wspierać polskie sklepy, w miarę możliwości szukając lokalnego sprzedawcy – dzięki temu będzie gdzie wrócić po nowe akcesoria lub fachową poradę, gdy wszystkie sklepy będą mogły zostać ponownie w pełni otwarte.

Jeśli wciąż jeździcie do pracy, wybierzcie rower! Wzmocni kondycję, odporność i poprawi humor. Jeśli do tej pory korzystaliście z rowerów miejskich lub komunikacji zbiorowej, właśnie teraz naprawdę warto rozważyć kupno własnego roweru. Taki rodzaj transportu nie naraża na dotykanie wspólnych części w autobusie czy tramwaju i pomaga zachować odstęp od innych osób.

Brak ruchu już teraz doskwiera wielu osobom, a jeśli narodowa kwarantanna potrwa dłużej – co jest bardzo prawdopodobne – możemy mieć kłopoty z utrzymaniem formy. Ruch daje także poczucie swobody, co jest szczególnie cenne w sytuacji zamknięcia w domach. Dlatego gorąco zachęcamy – trenujcie, korzystajcie z rowerów w drodze do pracy lub sklepu, korzystajcie z trenażerów czy rowerów stacjonarnych i dbajcie o swoją kondycję – tak fizyczną, jak i psychiczną. Stosujcie wszelkie zasady bezpieczeństwa i dbajcie o siebie! 

Do zobaczenia na rowerze kiedy wszystko wróci do normy!