XII Mistrzostwa Polski MTB medycyny i farmacji


XII MISTRZOSTWA POLSKI MTB MEDYCYNY I FARMACJI
 
To nie lada gratka dla amatorów jazdy na rowerach górskich. Pierwszy raz w letniej, a nie jesiennej scenerii amatorzy MTB będą mogli rywalizować na kultowej trasie finału LOTTO Poland Bike Marathon w warszawskim Wawrze. Okazją do tego są XII Mistrzostwa Polski MTB Medycyny i Farmacji, które zostaną zorganizowane w sobotę 25 czerwca.
 
To zawody dla przedstawicieli branży farmaceutycznej i medycznej, ale nie tylko. W kategorii „Przyjaciele Branży” wystartować może każdy. Kolarskie Miasteczko, Biuro Zawodów, start i meta wyścigów znajdą się, tak jak przed rokiem, na terenie Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Międzylesiu.
 
XII Mistrzostwa Polski MTB Medycyny i Farmacji mają wymiar charytatywny. Połowa dochodu z wpisowego od uczestników zostanie przekazana Klinice Rehabilitacji Centrum Zdrowia Dziecka.
 
– Wawer ma wyjątkowy „kolarski klimat” – mówi organizator XII Mistrzostw Polski MTB Medycyny i Farmacji Grzegorz Wajs. – Na miłośników dwóch kółek czeka malownicza i zarazem techniczna trasa. Jest to szlak MTB, który powstał z inicjatywy ekipy Poland Bike i władz dzielnicy Wawer, wytyczony ścieżkami Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Przepiękna trasa. Pierwszy raz do przejechania w porze letniej. Wrócimy na nią w ostatni weekend września podczas finału LOTTO Poland Bike Marathon 2016.
 
Rywalizacja odbędzie się na dystansie 25 km. Wśród przedstawicieli branży medycznej i farmaceutycznej obowiązują trzy kategorie wiekowe kobiet oraz pięć męskich. Jest klasyfikacja drużynowa, a także dyrektorów i prezesów oraz klasyfikacja kobiet i mężczyzn w kategorii „Przyjaciół Branży”, w której wystartować może każdy.
 
XII Mistrzostwa Polski MTB Medycyny i Farmacji 2016 są organizowane przez Fundację Sport i Poland Bike przy ścisłej współpracy z dzielnicą Wawer m.st. Warszawy oraz Instytutem „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Międzylesiu.
 
BIURO ZAWODÓW
 
Warszawa-Wawer, Centrum Zdrowia Dziecka (Miasteczko Poland Bike, przy Hotelu Patron, Aleja Dzieci Polskich 20) – 25 czerwca (sobota) – godz. 8.30 – 11.30
 
PROGRAM ZAWODÓW
 
8.30-11.30 – zapisy w Biurze Zawodów
11.45 – ustawianie zawodników na starcie w sektorach
12.00 – start wyścigu – I sektor – Branża Farmaceutyczna i Medyczna (25 km)
12.01 – start wyścigu – II sektor – Przyjaciele Branży (25 km)
14.00-15.00 – dekoracja XII Mistrzostw Polski MTB Medycyny i Farmacji
 
Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon