Targi Eurobike Friedrichshafen 2013

Targi Rowerowe EUROBIKE, Friedrichshafen, 28.-31.08.2013

Największe i jedne z najważniejszych Targów Rowerowych w Europie – EUROBIKE odbędą się w tym roku (28.-31.8.) już po raz 22-gi. 1250 wystawców z 49 krajów na powierzchni przekraczającej 100 000 m² zaprezentuje nowości branży rowerowej na 2014 rok.

Obok producentów, importerów, dziennikarzy, sportowców i kolarzy w tym roku w poszukiwaniu inspiracji i najciekawszych trendów we Friedrichshafen pojawi się także Polskie Stowarzyszenie Rowerowe reprezentując branżę polskich producentów i importerów rowerowych.

Oczekujemy, że jednym z ważniejszych tematów tegorocznych Targów będą rowery elektryczne. W Niemczech, tylko w 2012 roku, zostało sprzedanych ponad 380 000 rowerów tego typu. Nasi zachodni sąsiedzi (dane: ZIV/DE) szacują, że w 2013 roku liczba ta przekroczy 450 000 sztuk. Coraz większe zainteresowanie obserwuje się wokół elektrycznych rowerów górskich: m.in. BionX, Panasonic i Bosch zaprezentują zupełnie nowe rozwiązania technologiczne w napędzie elektrycznym. Po raz pierwszy gościem Targów będzie Kanclerz Niemiec Angela Merkel: Segment rowerowy zajmuje gospodarczo w Niemczech tak istotne miejsce, że A. Merkel w tym roku osobiście powita gości i oficjalnie otworzy Targi Eurobike.

„King Of Dirt”, „Lake Jump”, FashionShow, możliwość testowania prezentowanych rowerów oraz prezentacje egzotycznych miejsc turystyki rowerowej – to tylko niektóre z wydarzeń i tematów tegorocznych Targów.

Podczas Naszej wizyty na Eurobike mamy nadzieję zebrać wiele inspiracji, nawiązać nowe znajomości i kontakty, które będziemy mogli w przyszłości wykorzystać w Naszej działalności.

O najciekawszych trendach i Naszych spostrzeżeniach będzie można oczywiście przeczytać na Naszej stronie www oraz na profilu na Facebook’u, do którego polubienia gorąco zachęcamy.