Start Programu „Sklep Certyfikowany”

Od października startuje Program „Sklep Certyfikowany PSR”! 

W październiku Polskie Stowarzyszenie Rowerowe uruchamia pierwszy w Polsce ogólnopolski program oceniający jakość obsługi i wyposażenia stacjonarnych sklepów rowerowych: Sklep Certyfikowany PSR.
Polskie Stowarzyszenie Rowerowe jest Stowarzyszeniem, którego celem jest połączenie interesów zarówno producentów i dystrybutorów rowerowych, jak i samych rowerzystów. To pierwsza i jedyna tego typu organizacja w kraju – o zasięgu ogólnopolskim.

Działalność PSR to m.in. stymulowanie rozwoju polskiego rynku rowerowego oraz bezpośredni wpływ na kształtowanie jego profilu.
Stowarzyszenia o podobnym charakterze działają w wielu krajach europejskich i prowadzą szeroko zakrojoną działalność mając znaczący wpływ na charakter i kierunek rozwoju lokalnego rynku rowerowego.

Program Sklep Certyfikowany PSR został przygotowany, aby wyróżnić sklepy rowerowe, które spełniają najwyższe standardy i oferują swoim Klientom wysokiej jakości obsługę, serwis i produkty.
Sklep może otrzymać Certyfikat na swój wniosek – poddając się kontroli eksperta PSR lub za pośrednictwem Klienta który zarekomenduje wybrany sklep w Polskim Stowarzyszeniu Rowerowym wysyłając n.p. mail pod adres: biuro@polskiestowarzyszenierowerowe.pl

Program jest bezpłatny i całkowicie finansowany przez Stowarzyszenie.

Korzyści dla sklepów płynących z uczestnictwa w programie Sklep Certyfikowany jest wiele: To nie tylko zwiększenie zaufania u klientów, ale także możliwość bezpłatnego otrzymywania badań i aktualności dotyczących rozwoju branży lub trendów w sprzedaży, zwiększenie swojej atrakcyjności i wiarygodności biznesowej wśród polskich producentów/dystrybutorów oraz – poprzez obecność w materiałach informacyjnych/www – dodatkowy kanał marketingowy.

 Z perspektywy Klienta Sklep Certyfikowany PSR to:

– Fachowy personel i najwyższej jakości obsługa przed- i po-sprzedażowa;

– Bogaty wybór rowerów, wszystkie modele na powierzchni ekspozycyjnej gotowe do jazdy;

– Udostępnienie miejsca do testowania rowerów przed dokonaniem zakupu;

– Serwis rowerowy prowadzony przez wykwalifikowanych serwisantów, uczestniczących w szkoleniach i stale podnoszących swoje kwalifikacje;

– Doskonale wyposażony magazyn części zamiennych i eksploatacyjnych – dostępnych od ręki;

– Szeroki asortyment akcesoriów i odzieży rowerowej;

– Różnorodność form finansowania zakupu (gotówka, karty płatnicze, zakupy ratalne)

– Stabilna sytuacja finansowa placówki – sklep z Certyfikatem PSR to sklep, któremu warto zaufać.

Więcej informacji o programie można uzyskać w Stowarzyszeniu lub pod adresem: www.polskiestowarzyszenierowerowe.pl.

Premiera Programu odbędzie się podczas tegorocznych Targów Rowerowych BIKE-EXPO w Kielcach (3.10.-5.10) – podczas Targów będzie można również uzyskać dodatkowe informacje lub otrzymać materiały informacyjne bezpośrednio na stoisku Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego.
Zapraszamy także do pobrania regulaminu oraz materiałów informacyjnych dotyczących Programu Sklep Certyfikowany PSR – w zakładce „Program Sklep Certyfikowany PSR”.