Polskie Stowarzyszenie Rowerowe, chcąc wesprzeć transformację transportową w kierunku elektromobilności, przygotowało projekt obywatelski umożliwiający wprowadzenie dopłat do zakupu rowerów elektrycznych. Inicjatywa ma na celu zmianę ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych poprzez rozszerzenie pojęcia „pojazdu elektrycznego”. To doprecyzowanie pozwoli na traktowanie e-rowerów na równi z innymi pojazdami elektrycznymi, spełniającymi jednakowe cele środowiskowe, a w efekcie sprawi, że dopłaty do nich będą dostępne tak jak w przypadku samochodów elektrycznych.

Informacja o starcie projektu obywatelskiego przygotowanego przez Polskie Stowarzyszenie Rowerowe spotkała się z dużym zainteresowaniem dziennikarzy. O prorowerowej inicjatywie pisały i mówiły najważniejsze media ogólnopolskie. 

Projekt obywatelski Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego wspierają Polska Unia Mobilności Aktywnej i Stowarzyszenie Zielone Mazowsze. 

Dlaczego ten projekt jest potrzebny?

Wyniki sondażu* „Użytkowanie rowerów elektrycznych oraz preferencje zakupowe” dowodzą, że Polacy oczekują dopłat do rowerów elektrycznych i chcą je kupować:

*Badanie zrealizowane przez SW Research na zlecenie Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego

Aby projekt miał szansę na rozpatrzenie przez Sejm, niezbędne jest zebranie 100 tysięcy podpisów. Jak wesprzeć projekt?