OC dla rowerzystów?

OC dla rowerzystów?

Wsród Polaków dominuje przekonanie, że nie należy wprowadzać obowiązkowego ubezpieczenia OC dla rowerzystów – pokazał sondaż SW Research dla „Newsweeka”. Przeciwnego zdania jest co czwarty respondent.

Prawie połowa badanych jest zdania, że nie należy wprowadzać obowiązkowego ubezpieczenia OC dla rowerzystów – Przeciwnicy takiego rozwiązania to najczęściej osoby młode, do 24. roku życia (59 proc.), osoby o najniższym wykształceniu (57 proc.), o najniższych zarobkach, poniżej 1000 zł (58 proc.) oraz mieszkańcy wsi (53 proc.) – zwraca uwagę Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research.

Piotr Łuczyński ze stowarzyszenia Zdrowy Rower uważa, że OC może być dobrym rozwiązaniem dla osób, które dużo czasu spędzają na rowerze, np. dojeżdżają do pracy. – Jednak kuriozum byłoby, gdyby policja wlepiała mandaty osobom, które kilka razy do roku używają roweru – zastrzega Łuczyński. Jego zdaniem OC może być przydatne, ale nie dla każdego i nie w formie przymusu a raczej w ramach szerszego produktu skierowanego do cyklistów.

Czy należy wprowadzić obowiązkowe ubezpieczenie OC dla rowerzystów?


Źródło: SW Research dla „Newsweeka”. Badanie przeprowadzone na grupie 800 Polaków w wieku 16-64 lat.