KROSS: Liczy się kwalifikacja do IO w Rio De Janeiro

Srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich w Pekinie – Maja Włoszczowska po dwóch latach jazdy w zagranicznym teamie powraca do krajowego zespołu. Do Kross Racing Team dołączy również nadzieja polskiego kolarstwa górskiego – Bartłomiej Wawak.

Maja Włoszczowska – była mistrzyni świata oraz aktualna mistrzyni Polski podpisała dwuletni kontrakt z Kross Racing Team. W barwach zespołu będzie startować na najważniejszych zawodach w Polsce i za granicą.
Członkiem drużyny KRT został także utalentowany Bartłomiej Wawak – były Mistrz Europy (U23) oraz szósty zawodnik Mistrzostw Świata w Maratonie. Przed młodym zawodnikiem kolejny rok startów w kategorii U23.
W 2015 roku w Kross Racing Team nie zabraknie również Anny Szafraniec-Rutkiewicz oraz Kornela Osickiego. Wspólnym celem wszystkich zawodników jest osiągnięcie jak najlepszych wyników w nowym sezonie, a w perspektywie letnich Igrzysk Olimpijskich Rio 2016 – zakwalifikowanie się do kadry narodowej i start w Brazylii.
Szczegóły dotyczące startów oraz plany Kross Racing Team zostaną przedstawione na konferencji prasowej, która odbędzie się w lutym.