Czerwcowy weekend rowerowy

Nowe zasady związane z pandemią pozwalają już na jeżdżenie bez maseczek i spotkania ze znajomymi. Przed nami długi weekend czerwcowy – warto wykorzystać go na wspólną wycieczkę!

Od trzydziestego maja możemy przebywać na dworze nie zasłaniając nosa i ust, o ile zachowujemy odległość od innych osób. Jeżdżąc na rowerze utrzymujemy ten dystans niejako automatycznie, tym bardziej więc wolno nam robić to bez maseczki czy szala na twarzy. Warto jednak mieć jakąś osłonę przy sobie na te chwile, gdy np. jedziemy windą lub chcemy wstąpić do sklepu.

Dopuszczone są zgromadzenia do 150 osób, z pewnością więc możemy wybrać się na wycieczkę z bliskimi lub w gronie znajomych. Nadchodzący długi weekend to doskonała okazja na taką wyprawę! Wystarczy zebrać grupę przyjaciół, zrobić dobry plan – i w drogę! Rodzinom z młodszymi dziećmi i tym, którzy podczas kwarantanny niewiele trenowali, może spodobać się krótka wycieczka połączona z piknikiem. Spakujcie koce, zdrowe przekąski, można wziąć owoce i kanapki a na deser trochę łakoci – sprawdzi się wszystko, co dodaje energii i nie brudzi za bardzo. Pamiętajcie o zapasie wody do picia. W chłodniejszy dzień sprawdzi się herbata w termosie, a niezależnie od pogody warto wziąć coś przeciwdeszczowego – na wszelki wypadek. Jeśli pogoda dopisze, można wybrać się na grilla lub ognisko.

Dla wielbicieli długich wypraw czterodniowy weekend może być świetną okazją do wycieczki krajoznawczej. Uzbrojeni w mapę lub GPS wybierzcie się na zwiedzanie ciekawych zakątków Polski. Jeśli trasa jest dłuższa i  bardziej  wymagająca, warto rozważyć rower elektryczny, na którym trzeba mniej pedałować, a więc możemy dotrzeć dalej i z mniejszym wysiłkiem. Kilkudniową wyprawę uprzyjemnią czynne już restauracje i miejsca noclegowe, miłośnicy campingów mogą też zabrać namioty i gotować na kuchence turystycznej.

Korzystając z uroków prawie początku lata pamiętajcie, że wciąż trwa pandemia. Myjcie i dezynfekujcie ręce, a także powierzchnie, których dotykacie w miejscach publicznych. Dbajcie o dodatkową higienę przed jedzeniem. Zachowujcie dwumetrowy odstęp od innych osób lub zakładajcie maseczki, a także zasłaniajcie twarz tam, gdzie jest to wymagane, m. in. w sklepach, w restauracjach gdy nie siedzicie przy stoliku lub tam, gdzie nie da się zachować dystansu społecznego.
Stosując powyższe zasady, jesteście bezpieczni dla siebie i dla innych  mogąc w pełni cieszyć się długim weekendem. 

Kiedy macie cztery dni wolne i rower, ogranicza was już tylko wyobraźnia. Zachęcamy do urządzenia sobie mini wakacji na rowerach!