BIKE-EXPO 2015: Podsumowanie tegorocznych Targów

W Targach Kielce zakończyła się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Rowerowych KIELCE BIKE-EXPO i debiutujących Targów Motocykli i Skuterów KIELCE MOTO-EXPO.

Wystawy odwiedziło blisko 9 000 osób, wśród nich 7 000 specjalistów, przedstawicieli sklepów i hurtowni. To blisko dwa razy więcej niż w ubiegłym roku.
Obie imprezy skupiły 250 wystawców z Austrii, Bułgarii, Czech, Finlandii, Francji, Holandii, Litwy Niemiec, Słowacji, Słowenii, Tajwanu, Wielkiej Brytanii i Polski.
Narodowe wystąpienia prezentowali wystawcy z Włoch, Chin i Tajwanu.
Liczba krajów oraz rynkowa pozycja przedstawianych na targach marek są najlepszym dowodem na to, że imprezy jednośladów w Targach Kielce to miejsce cenione przez profesjonalistów nie tylko z Polski czy Europy, ale także z całego świata. Międzynarodowe Targi Rowerowe to profesjonalna impreza o coraz większym znaczeniu dla branży rowerowej.
Współorganizatorem tego wydarzenia jest Polskie Stowarzyszenie Rowerowe.
Jak co roku wystawie towarzyszył bogaty program wydarzeń. Wśród nich były nie tylko firmowe spotkania, szkolenia, konferencje, warsztaty i prezentacje ale także finał konkursu Gmina Przyjazna Rowerzystom, Zlot Rowerów Nietypowych, testownia rowerów elektrycznych oraz kolejny etap Lotto Poland Bike Marathon, który zgromadził ponad pół tysiąca zawodników.
Ponadto w Targach Kielce można było poznać wszelkie szczegóły dotyczące wyjątkowego szlaku rowerowego Green Velo. Służyła temu m.in. dwudniowa konferencja czy mobilne kino 5D. Na stoisku ROT odbywały się pokazy mistrza Krystiana Herby.
KIELCE BIKE-EXPO to miejsce rynkowych nowości prezentowanych przez liderów branży, a te w 2015 roku zaskoczyły innowacyjnością i kreatywnością. Królowały także rowery elektryczne, ale i sprzęt poprawiający komfort oraz bezpieczeństwo jazdy. KIELCE BIKE- EXPO, KIELCE MOTO-EXPO w opinii wystawców: – Kolejna udana impreza w Kielcach, targi odwiedziło w mojej ocenie więcej zwiedzających niż w roku ubiegłym. Szczególnie sobota okazała się pracowita. Mieliśmy okazję zaprezentować nasze nowości nie tylko rowerowe, ale też motocykle, dzięki rozszerzeniu formuły targów o debiutujące targi MOTO-EXPO – mówi Marcin Skiba, Arkus &Romet Group – Tegoroczny BIKE EXPO to mega sukces, mieliśmy mnóstwo klientów, więcej niż w ubiegłym roku. Do Kielc przywieźliśmy wiele rowerów elektrycznych, na które jest boom na rynku. Jesteśmy na zachodzie liderem produkcji tego typu rowerów i po targach widzimy, że moda na elektryczne rowery przychodzi do Polski. Wielu oglądających nasze stoisko, dużo konkretnych rozmów z potencjalnymi klientami. Pod względem kontraktów, zawartych nowych kontaktów biznesowych także jesteśmy bardzo zadowoleni.
Oceniając tegoroczny BIKE-EXPO pod kątem organizacji targów, obsługi, opieki nad wystawcą, oceniamy je również bardzo pozytywnie, jak co roku, a jesteśmy w Kielcach od samego początku istnienia imprezy – podsumowuje Arkadiusz Jenek, Winora Group. – Gościmy w Kielcach od 6 lat, jako niemiecka firma zawsze jesteśmy zadowoleni z pobytu w Polsce. Te parę dni targowe pozwoliły nawiązać kilka obiecujących biznesowych kontaktów. Frekwencje zwiedzających i potencjalnych klientów oceniam, jako podobną do lat poprzednich, a mając doświadczenie minionych edycji wiem, że co najmniej kilka rozmów zaowocuje ciekawą współpracą. Kielce to miejsce, gdzie przedstawiamy stale swoje nowości, w tym roku promujemy oprócz marki BBF Bike, także naszą markę Checker, włoską Botegię i markę duńską Viva. Za rok również będziemy z pewnością w Kielcach na BIKE-EXPO – zaznacza Joanna Andruszkiewicz, BBF BIKE.
Imponujące premiery najsławniejszych marek z pierwszych stron magazynów motoryzacyjnych znaleźć można było także na KIELCE MOTO-EXPO. Wśród motocykli i skuterów górowały te klasyczne, te szybkie, te nowoczesne, te miejskie ale i takie, którymi wyruszyć można w dalekie podróże. Wśród obecnych na targach marek wymienić należy choćby takie jak Honda, Romet, Junak, Suzuki, Zipp czy… Harley-Davidson.
KIELCE BIKE-EXPO oraz KIELCE MOTO-EXPO były w tym roku bohaterem jednej z najchętniej oglądanych telewizji śniadaniowych w Polsce. Wejścia na żywo z hal targowych transmitowane były w TVP2 w programie Pytanie na Śniadanie.

Zapraszamy na kolejną edycję targów od 29 września do 1 października 2016 roku!