ALMOT

ALMOT rozpoczął swoją działalność w 1983 roku jako zakład rzemieślniczy produkujący tłoki i cylindry do silników spalinowych na rynek krajowy. Na dzień dzisiejszy firma zatrudnia ponad 70 wyspecjalizowanych pracowników i produkuje blisko 200 różnych aluminiowych artykułów do motocykli, motorowerów oraz samochodów a naszą specjalnością jest produkcja tłoków i cylindrów. Doskonała jakość produktów zaspokajająca wymagania klientów i pozwala na utrzymanie kontaktów handlowych z odbiorcami krajowymi jak również zagranicznymi. Nasze produkty są znane w Europie, Afryce i Ameryce. Aby jeszcze bardziej uwiarygodnić jakość wprowadzono w firmie w 2002 r. system zarządzania jakością ISO 9001. Warto zauważyć, że w roku 1994 udział eksportu produktów wynosił 35%, a w 2008 osiągnął poziom bliski 75%. Chlubą firmy jest to, że większość eksportowanych, wysoko przetworzonych produktów trafia na trudny rynek niemiecki i do USA.
Od roku 1998 na terenie firmy istnieje dynamicznie rozwijająca się hurtownia części i akcesoriów rowerowych. Obserwowane wzrastające zainteresowanie klientów importowanymi, jak i krajowymi częściami rowerowymi skłoniło nas do rozwijania handlu w tym sektorze. W roku 2003 sprzedaż części rowerowych stanowiła już ponad 50% przychodów firmy. Nie bez znaczenia jest fakt, że w roku 2002 firma zwiększyła na dużą skalę import części rowerowych z krajów Azji. Obecnie współpracujemy z ponad 2000 odbiorcami na terenie całego kraju.
W roku 2005 zostaliśmy wyłącznym przedstawicielem na Polskę amerykańskich niepowtarzalnych rowerów marki ELECTRA. Przyczyniło się to do uatrakcyjnienia naszej rowerowej oferty. W dniu dzisiejszym oferujemy je Państwu za pośrednictwem naszej sieci dilerskiej w 120 punktach na terenie całego kraju oraz w 6 sklepach firmowych zlokalizowanych w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu i Bydgoszczy.
Rok 2010 to kolejny znaczący rok dla firmy ALMOT - reaktywacja kultowej marki JUNAK okazała się jednym z największych sukcesów firmy na przestrzeni 30 lat działalności. Szerokie portfolio zarówno motocykli, skuterów jak i motorowerów zapewniło nam ogromny udział na polskim rynku a jednoślady sygnowane logo JUNAK są dostępne w blisko 300 punktach dilerskich w Polsce oraz w kilkunastu poza granicami kraju.
Od kwietnia 2016 roku zostaliśmy wyłącznym przedstawicielem w Polsce legendarnej marki motocyklowej TRIUMPH.