RB-Rowerek - Bytom

Historia firmy RB ROWEREK Roman Badura to opowieść o przedsiębiorstwie, które dzięki pasji, wizji i konsekwencji oraz wytrwałości swojego zalożyciela z małego warsztatu rowerowego przekształciło się w dobrze prosperujacy sklep rowerowy na Śląsku. 
Firma RB ROWEREK powstała w 1992 roku, założycielem i właścicielem firmy jest Roman Badura. Swoją działalność w branży rowerowej rozpoczął od prowadzenia własnego serwisu rowerowego, który bardzo szybko przekształcił sie w specjalistyczny sklep i serwis o bardzo dobrej renomie.
 
Firma RB ROWEREK specjalizuje się w sprzedaży rowerów firm KROSS, GIANT, SCHWINN, SCOTT, CUBE, MERIDA, OLPRAN, MAXXIS, ARKUS&ROMET, UNIVEGA, TREK, AUTHOR, AMULET, LIDER FOX i innych oraz akcesoriów rowerowych i sprzętu fitness. 
Na przestrzeni 20 lat działalności zdobyliśmy wielu klientów, zaufali nam także funkcjonariusze bytomskiej Straży Miejskej, których wyposażyliśmy w rowery i akcesoria rowerowe. 
8. Pasja właściciela firmy jest w 100% związana z wykonywanym zawodem. Roman Badura jest pasjonatem kolarstwa górskiego i szosowego oraz turystyki rowerowej. Od lat młodzieńczych do dnia dzisiejszego jeździ na rowerze. Od kilku lat Roman Badura bierze udział w maratonach kolarskich organizowanych w całym kraju i zagranicą. 
Zdobył m.in.: tytuł Mistrza Polski, Bytomia, Wicemistrza Śląska oraz Puchar Polski w Maratonach MTB. W latach 2004-2005 brał także udział w wyścigu L'Etape Du Tour, gdzie dwukrotnie przekroczył metę w dobrym czasie jako pierwszy Polak oraz 219-ty w klasyfikacji generalnej ponad 9000 startujących zqwodników. 
Roman Badura, organizuje także systematycznie treningi kolarskie, na które serdecznie zapraszamy.
RB Rowerek organizuje również Bytomską Masę Krytyczną, i jest często Sponsorem Bytomskich Rajdów Rowerowych.